;

Novinky

Nejnovější zprávy

XIX. Martinské dni imunológie – krátky pohľad do spätného zrkadla

11. 10. 2021 | Aktuality

Hoci Martinské dni imunológie sú obvykle podujatím brezovej sezóny, situácia v súvislosti s pandémiou COVID-19 spôsobila, že sme sa v Martine už po druhý raz stretli v sezóne ambrózie a paliny, ktoré, našťastie, v tomto regióne nie sú dominantnými alergénmi.

Co zaznělo na alergologickém fóru v Berlíně?

11. 10. 2021 | Aktuality

Mezinárodní alergologický kongres pořádaný společností Stallergenes Greer proběhl v září 2021 v Berlíně. I když na rozdíl od prezidenta Kennedyho „nésu Berlíňan“, ale Brňák, měl jsem příležitost zúčastnit se konference osobně a přinést několik zajímavostí, které zde zazněly.

Imunoterapeutické přístupy v léčbě alergie na arašídy

1. 10. 2021 | Aktuality

Alergie na arašídy je celosvětově stále rostoucí problém. Ukazuje se, že ani časné zavedení arašídů do stravy není dostatečnou prevencí před jejím vznikem alergie. Počty alergiků narůstají a jejich problémy jsou nejen fyzické, ale i psychosociální.

Jak dlouho musí trvat alergenová imunoterapie u alergické rýmy pro navození dlouhodobého efektu?

22. 9. 2021 | Aktuality

Najít odpověď na tuto otázku se pokusili britští vědci prostřednictvím přehledu literatury a analýzy randomizovaných kontrolovaných studií s alergenovou imunoterapií s délkou sledování nejméně 1 rok po ukončení AIT.

Mobilní aplikace AlergoStop pomůže motivovat alergiky k dodržování léčby i sledovat aktuální pyly

14. 9. 2021 | Aktuality

Máte ve své péči pacienty s nízkou adherencí k léčbě? Podpořte je, doporučte jim aplikaci AlergoStop a ulehčíte práci i sobě.

EAACI Krakov 2021: ještě jedno ohlédnutí za kongresem

14. 9. 2021 | Aktuality

Nosným tématem akce bylo propojení a sladění vědeckého výzkumu s reálnou klinickou praxí. Ukazuje se, že už samotná kritéria pro zařazení probandů do studií mohou být od reálné praxe velmi odlišná. A výsledky tak často neodráží realitu, se kterou se pak lékaři setkávají v praxi.

Imunoterapie u alergií na pyly stromů: které metody jsou aktuálně nejslibnější?

14. 9. 2021 | Aktuality

V současné době je na poli alergenové imunoterapie v popředí zájmu několik možných přístupů k léčbě alergií na pyly stromů. A některé z nich se zdají být velmi slibné.

K adherenci k léčbě alergické rýmy nepřiměje pacienty ani mobilní aplikace. Opravdu ne?

6. 9. 2021 | Aktuality

Nonadherence k léčbě obecně komplikuje poskytování zdravotní péče. Jedním ze způsobů, jak dodržování předepsané terapie zvýšit, může být využití moderních technologií. Jak v tomto úkolu obstála aplikace v mobilním telefonu u lidí s alergickou rýmou?

Epikutánní imunoterapie: delší doba aplikace neznamená lepší výsledky léčby

30. 8. 2021 | Aktuality

Následující práce přináší výsledky zkoumání nejkratší účinné doby, po kterou má být každodenně aplikována epikutánní imunoterapie při alergii na arašídy.

EAACI 2021: Co přineslo sympozium Stallergenes Greer

17. 8. 2021 | Aktuality

Představujeme shrnutí toho nejzajímavějšího, co zaznělo na sympoziu společnosti Stallergenes Greer v rámci kongresu EAACI v Krakově 2021. Další zprávy z kongresu si přečtete zde.

Vyhledávání

Kvíz měsíce

Čtvrtek 28.10.2021

Nové přístupy AIT na obzoru: Která metoda je ale stále nejpoužívanější?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne