;

Novinky

Personalizovanou alergenovou imunoterapii od společnosti Stallergenes Greer podporují přední odborníci. Věnuje se jí i časopis Allergy

15. 9. 2020 | Aktuality

Tisková zpráva Stallergenes Greer. Londýn (Británie), 1. září 2020

Stallergenes Greer, biofarmaceutická společnost zaměřená na léčbu alergických onemocnění, oznamuje vydání článku s názvem „Personalizovaná medicína v léčbě alergie: alergenová imunoterapie, stále unikátní a jedinečný model“ (v originále „Personalized Medicine for allergy treatment: AIT, still a unique and unmatched model“) v časopise Allergy, oficiálním periodiku Evropské akademie alergie a klinické imunologie (EAACI).

Tento příspěvek zdůrazňuje jasný konsenzus týkající se alergenové imunoterapie (AIT). Autorsky se na něm podílelo 49 světově významných specialistů na alergie ze 40 zemí. Text koordinovali prof. Giorgo Walter Canonica, odborník na personalizovanou medicínu, astma a alergie z Humanitas University v italském Miláně, a prof. Cristoforo Incorvaia, specialista na kardiologickou a plicní rehabilitaci z institutu ASST Pini/CTO v Miláně s neomezeným grantem od společnosti Stallergenes Greer.

Uvedený článek přináší velmi kvalitní důkazy o tom, že alergenovou imunoterapií lze u pacientů s respiračními alergiemi[1], [2] dosáhnout primárních terapeutických cílů snižováním frekvence a intenzity symptomů i užíváním záchranné medikace a zlepšováním kvality života pacientů s alergiemi.

Personalizovaná medicína zvyšuje účinnost a přesnost alergických diagnóz, a zlepšuje tak výsledky alergenové imunoterapie.

„Tento zásadní článek, jenž je plně v souladu se závazky společnosti Stallergenes Greer, vyzdvihuje unikátní roli AIT v léčbě alergií včetně predikce úspěšnosti terapie, potenciálu na poli prevence či progrese onemocnění a také možnosti využití dosavadních poznatků za přijatelné náklady,“ uvádí Amer Jaber, výkonný viceprezident pro provozní záležitosti v Evropě a prezident Stallergenes Greer ve Francii, který ve společnosti zároveň vede výzkum a vývoj.

AIT: lékařský model v personalizované medicíně

Článek nastiňuje, že personalizovaná medicína je v oblasti alergologie cenným směrem, může mít i preventivní charakter díky zaměření na kvalitu života pacientů, hrát prediktivní roli založenou na nastavení terapie podle individuálních reakcí pacientů a podporovat zapojení pacientů.

AIT je v souladu se třemi hlavními cíli, které má personalizovaná medicína:

  1. identifikace mechanismu onemocnění na molekulární úrovni,
  2. dostupnost diagnostických nástrojů umožňujících rozpoznání těchto mechanismů,
  3. dostupnost terapie, která je schopna dané mechanismy blokovat[3], [4].

AIT poskytuje péči přizpůsobenou pacientovi a lékařská rozhodnutí, postupy a/nebo léčivé přípravky uzpůsobené jednotlivým pacientům[5].

Využití precizní medicíny v personalizované alergologické péči

Tento individuální přístup k diagnostice, rozhodovacímu procesu, výběru léčivého přípravku a schématu léčby může zlepšit účinnost terapie, minimalizovat nežádoucí účinky, zlepšovat kvalitu života a snižovat socioekonomické dopady alergických onemocnění[6], [7], [8], [9].

Záměr společnosti Stallergenes Greer „umožnit precizní medicíně zlepšovat kvalitu života osob s alergiemi“ je v souladu s tvrzeními uvedenými v publikovaném článku. Stallergenes Greer se zavazuje prosazovat precizní medicínu a personalizovanou alergenovou imunoterapii s cílem maximalizovat výsledky léčby pacientů s alergiemi.

Celé znění článku je k dispozici na adrese https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/all.14575.

O společnosti Stallergenes Greer Ltd

Stallergenes Greer Ltd se sídlem v Londýně je globální zdravotnickou společností zaměřenou na diagnostiku a léčbu alergií prostřednictvím vývoje a komercionalizace produktů a služeb v alergenové imunoterapii. Stallergenes Greer Ltd je mateřskou společností společnosti Greer Laboratories, Inc. (se sídlem v USA) a společnosti Stallergenes SAS (se sídlem ve Francii).

Více informací je k dispozici na https://www.stallergenesgreer.com.

Kontakt:

Komunikace

Catherine Kress

Tel.: +33 01 55 59 26 05

E-mail: catherine.kress@stallergenesgreer.com

[1] Roberts G. et al. EAACI Guidelines on Allergen Immunotherapy: Allergic rhinoconjunctivitis. Allergy 2018; 73 (4): 765–798.

[2] Demoly P. et al. The Potential Role of Allergen Immunotherapy in Stepping Down Asthma Treatment. J Allergy Clin Immunol Pract 2017 May–Jun; 5 (3): 640–648.

[3] Hamburg M. A., Collins F. S. The path to personalized medicine. N Engl J Med 2010: 22; 363 (4): 301–304.

[4] Passalacqua G., Canonica G. W. AIT (allergen immunotherapy): a model for the „precision medicine “. Clin Mol Allergy 2015: 8; 13: 24.

[5] Canonica G. W. et al. Allergen Immunotherapy (AIT): A prototype of precision medicine. World Allergy Organ J 2015; 8 (1), 31.

[6] Gueguen C. et al. Changes in markers associated with dendritic cells driving the differentiation of either TH2 cells or regulatory T cells correlate with clinical benefit during allergen immunotherapy. J Allergy Clin Immunol 2016; 137: 545–558.

[7] Caillot N. et al. Sialylated Fetuin-A as a candidate predictive biomarker for successful grass pollen allergen immunotherapy. J Allergy Clin Immunol 2017; 140; 759–770.

[8] Gueguen C. et al. IL-10 mRNA levels in whole blood cells correlate with house dust mite allergen immunotherapy efficacy. Allergy 2019; 74: 2223–2226.

[9] Luce S. et al. Th2A and Th17 cell frequencies and regulatory markers as follow-up biomarker candidates for successful multifood oral immunotherapy. Allergy 2020; 75: 1513–1516.

Další novinky

Vyhledávání

Kvíz měsíce

Pátek 21.01.2022

AIT jako velká naděje pro lidi s alergií na kočku: jaké jsou možnosti?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne