;

Novinky

Nejnovější zprávy

Studie odhalila, jak je to se zkříženou alergií na lískové ořechy a buráky. Výsledky překvapí.

20. 1. 2022 | Aktuality

Lidem senzibilovaným na ořechy lísky často vadí i semena podzemnice olejné, známé jako arašídy či buráky. Jakou roli hraje zkřížená reaktivita IgE? Tuto otázku si položili autoři následující studie.

Kam povedou cesty alergenové imunoterapie v budoucnosti?

15. 12. 2021 | Aktuality

Nejen to bylo tématem 10. ročníku Fóra alergenové imunoterapie, již tradičně pořádaného společností Stallergenes Greer, letos ve dnech 12. a 13. listopadu v kongresovém centru U Kapličky v Zaječí ve společném formátu pro lékaře z České a Slovenské republiky.

„Kočičí pokoj“ pomohl otestovat účinnost sublingvální alergenové imunoterapie

15. 12. 2021 | Aktuality

Obstála alergenová imunoterapie ve zmírnění alergie na kočku hodnocené na základě přirozené expozice v pokoji obývaném kočkou a za její přítomnosti?

Kazuistika: Použití ß-blokátoru a ACE inhibitoru spolu s AIT – kdy ano a kdy ne?

17. 11. 2021 | Kazuistiky

Při léčbě alergenovou imunoterapií (AIT) a zároveň beta-blokátory pacientům sice anafylaktická reakce nehrozí častěji než při samotné AIT, ale průběh anafylaxe je závažnější a často nereaguje na léčbu. Kdy má být léčba AIT ukončena, pokud vůbec? Univerzální návod neexistuje.

XXXVIII. zjazd SČAKI: Medzi pandémiami – imunita ako kľúč na zvládnutie infekcie

9. 11. 2021 | Aktuality

Podelenie sa o skúsenosti s pacientmi s bežnými aj raritnými diagnózami, poukázanie na nové možnosti liečby vo všetkých oblastiach a odhalenie ďalších „záhad“ infekcie COVID-19 nám prinieslo pozitívny odkaz do každodennej praxe. Prečítajte si, čo všetko na zjazde zaznelo.

Subjektivní hodnocení alergenové imunoterapie pacienty začíná zaujímat důležité místo v celkovém hodnocení léčby

9. 11. 2021 | Aktuality

Výsledky hodnocení přínosu specifické sublingvální imunoterapie (SLIT) při alergické rýmě vyvolané alergií na pyly trav samotnými pacienty přináší recentní observační studie uveřejněná v periodiku Immunotherapy.

Stěr z nosu může pomoci diagnostikovat alergickou rýmu

5. 11. 2021 | Aktuality

Mohou být odběry krve a prick testy coby metody k určení alergie v budoucnu nahrazeny jiným typem diagnostických postupů? Následující studie prokázala, že množství alergických protilátek dostatečné ke stanovení diagnózy lze účinně změřit i z nosního sekretu.

XIX. Martinské dni imunológie – krátky pohľad do spätného zrkadla

11. 10. 2021 | Aktuality

Hoci Martinské dni imunológie sú obvykle podujatím brezovej sezóny, situácia v súvislosti s pandémiou COVID-19 spôsobila, že sme sa v Martine už po druhý raz stretli v sezóne ambrózie a paliny, ktoré, našťastie, v tomto regióne nie sú dominantnými alergénmi.

Co zaznělo na alergologickém fóru v Berlíně?

11. 10. 2021 | Aktuality

Mezinárodní alergologický kongres pořádaný společností Stallergenes Greer proběhl v září 2021 v Berlíně. I když na rozdíl od prezidenta Kennedyho „nésu Berlíňan“, ale Brňák, měl jsem příležitost zúčastnit se konference osobně a přinést několik zajímavostí, které zde zazněly.

Imunoterapeutické přístupy v léčbě alergie na arašídy

1. 10. 2021 | Aktuality

Alergie na arašídy je celosvětově stále rostoucí problém. Ukazuje se, že ani časné zavedení arašídů do stravy není dostatečnou prevencí před jejím vznikem alergie. Počty alergiků narůstají a jejich problémy jsou nejen fyzické, ale i psychosociální.

Vyhledávání

Kvíz měsíce

Pátek 21.01.2022

AIT jako velká naděje pro lidi s alergií na kočku: jaké jsou možnosti?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne