;

Novinky

Nejnovější zprávy

Jak dlouho musí trvat alergenová imunoterapie u alergické rýmy pro navození dlouhodobého efektu?

22. 9. 2021 | Aktuality

Najít odpověď na tuto otázku se pokusili britští vědci prostřednictvím přehledu literatury a analýzy randomizovaných kontrolovaných studií s alergenovou imunoterapií s délkou sledování nejméně 1 rok po ukončení AIT.

Mobilní aplikace AlergoStop pomůže motivovat alergiky k dodržování léčby i sledovat aktuální pyly

14. 9. 2021 | Aktuality

Máte ve své péči pacienty s nízkou adherencí k léčbě? Podpořte je, doporučte jim aplikaci AlergoStop a ulehčíte práci i sobě.

EAACI Krakov 2021: ještě jedno ohlédnutí za kongresem

14. 9. 2021 | Aktuality

Nosným tématem akce bylo propojení a sladění vědeckého výzkumu s reálnou klinickou praxí. Ukazuje se, že už samotná kritéria pro zařazení probandů do studií mohou být od reálné praxe velmi odlišná. A výsledky tak často neodráží realitu, se kterou se pak lékaři setkávají v praxi.

Imunoterapie u alergií na pyly stromů: které metody jsou aktuálně nejslibnější?

14. 9. 2021 | Aktuality

V současné době je na poli alergenové imunoterapie v popředí zájmu několik možných přístupů k léčbě alergií na pyly stromů. A některé z nich se zdají být velmi slibné.

K adherenci k léčbě alergické rýmy nepřiměje pacienty ani mobilní aplikace. Opravdu ne?

6. 9. 2021 | Aktuality

Nonadherence k léčbě obecně komplikuje poskytování zdravotní péče. Jedním ze způsobů, jak dodržování předepsané terapie zvýšit, může být využití moderních technologií. Jak v tomto úkolu obstála aplikace v mobilním telefonu u lidí s alergickou rýmou?

Epikutánní imunoterapie: delší doba aplikace neznamená lepší výsledky léčby

30. 8. 2021 | Aktuality

Následující práce přináší výsledky zkoumání nejkratší účinné doby, po kterou má být každodenně aplikována epikutánní imunoterapie při alergii na arašídy.

EAACI 2021: Co přineslo sympozium Stallergenes Greer

17. 8. 2021 | Aktuality

Představujeme shrnutí toho nejzajímavějšího, co zaznělo na sympoziu společnosti Stallergenes Greer v rámci kongresu EAACI v Krakově 2021. Další zprávy z kongresu si přečtete zde.

EAACI 2021: od vědeckého výzkumu k praktickému využití pro zdraví pacientů

17. 8. 2021 | Aktuality

Kongres EAACI 2021 v Krakově se uskutečnil v nové, tzv. hybridní podobě, která se mohla jevit jako rozpačitá, obsah však – v dobrém slova smyslu – překonal formu. Nosným tématem celé akce bylo sladění vědeckého výzkumu a péče o pacienty v alergologii a klinické imunologii.

Alergeny včelího jedu v extraktech určených pro AIT: jaký je jejich skutečný obsah?

13. 8. 2021 | Aktuality

Autoři následující práce zjišťovali obsah alergenů včelího jedu ve čtyřech ve vodě rozpustných komerčních extraktech určených pro alergenovou imunoterapii.

Pokroky v léčbě astmatu specifickou alergenovou imunoterapií: praktický přehled

3. 8. 2021 | Aktuality

Autoři následující publikace předkládají recentní vědecky podložené odpovědi na nejčastěji diskutované otázky ohledně užití alergenové imunoterapie v léčbě astmatu.

Vyhledávání

Kvíz měsíce

Neděle 26.09.2021

Nové přístupy AIT na obzoru: Která metoda je ale stále nejpoužívanější?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne